Skip to content Skip to footer

Sac Metal Kalıplama

SAC METAL KALIPLAMA

Sac Metal Kalıplama Geniş Uygulama Alanı

Sac Metal Kalıplama, metal levhaların belirli bir şekil veya form kazandırılması için kullanılan bir üretim yöntemidir. MARM Mühendislik olarak, sac kalıplama konusundaki uzmanlığımız ve ileri düzey ekipmanlarımız ile farklı endüstrilere yönelik geniş uygulama alanları için metal işleme hizmetleri sunuyoruz.

Tasarım ve Üretim Süreci

İstenilen parçanın öncelikle bilgisayar ortamında 3B tasarımı yapılır, tasarım onayından sonra parçanın gerekli revizeleri ve testlerinin yapılması için 3D baskı makineleri ile prototipi üretilir. Tasarım ve prototip son haline ulaştıktan sonra ise kalıp tasarımına geçilir. Tasarımı yapılan kalıp gerekli tezgahlarda üretilir ve gerekli tonajdaki bir prese bağlanılır. Tercih edilen malzeme ile kalıptan baskı alınır ve nihai ürün elde edilir. Bu süreç, karmaşık geometrilere ve detaylara sahip sac parçaların üretimini mümkün kılar. Sonuç, dayanıklı ve işlevsel metal parçalardır.

SAC METAL KALIPLAMA

Sac Metal Kalıplamanın Avantajları

Yüksek Hassasiyet

Sac metal kalıbı ile üretilen parçaların tolerans aralıkları çok düşüktür, ölçüsel olarak yüksek hassasiyet gösteren kalıplardır.

Hızlı Üretim

Sac metal kalıplama, seri üretim gereksinimlerini karşılamak için hızlıve verimli bir yöntemdir.

Dayanıklılık

Sac metal bileşenler oldukça mukavemetli ve aşınmaya karşı dirençlilerdir, uzun ömürlü ve güvenilir parçalar gerektiren uygulamalar için uygundur.

Maliyet Verimlilik

Sac metal kalıplama, genellikle metal döküm kalıplarından daha ekonomiktir. Seri üretim ile üretilen ürünlerin birim maliyetleri oldukça düşüktür.